Poleć znajomym

Zupa grzybowa Pani Mamy

Jak zbierać punkty?

Autor: (2455 pkt.)
Ekspert Kulinarny - Przepis z bloga: 2tea2room22

...Co do grzybowej, przepis dyktowała mi moja mama, która jest mistrzynią robienia zup wszelakich!

Składniki

  • (4 osoby)
  • 4 garści grzybów suszonych, namoczonych wcześniej przez noc we wodzie (prawdziwki,podgrzybki)
  • kostki warzywne, i nie broń boże mięsne w ilości takiej jaka potrzeba na rozpuszczenie ich w 1,5 l wody (jak ktoś jest mabitny, albo okazja na grzybową jest podniosła, jak w Święta, robisz wywar warzywny z włoszczyzny)
  • 1,5l wody
  • kubeczek dobrej śmietany 30%(200g)
  • ok 100ml wody + 2 łyżki mąki
  • ewentualnie pieprz

Sposób przygotowania

  1. Wodę wlewasz do gara, dajesz wcześniej namoczone i pokrojone grzyby i kostki warzywne, zagotowujesz. Jak będzie wrzeć w kotełku, zdejmujesz go z ognia. Do miski przekładasz śmietanę, i wlewasz ostrożnie gorąca zupę, po łyżce, co by sie śmietana z zupa powoli oswoiła, zapoznała. Wiadomo co nagle to po diable i śmietana może sie wziać i obrażona zważyć :). Jak już stwierdzisz ze wywar i śmietana sie zakumplowały, wlewasz ja go gara, wstawiasz na gazie i znów zagotowujesz. I postępujesz dokładnie tak samo w przypadku zawiesimy wodno mącznej. Stawiasz kociołek na gaz i znów zagotowujesz. Jak sie to uda, masz gotową zajebista grzybową

Ocena:
Brak ocen

10 sekretnych przepisów

na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Ebook: 10 sekretnych przepisów na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Przystępne przepisy do zrobienia w domu! Pobierz ebook z sekretnymi przepisami na 10 wspaniałych dań z 10 najlepszych restauracji na świecie.

Pobierz dzisiaj za darmo!

Wysyłając ten formularz akceptujesz Regulamin serwisu. Nie sprzedajemy i nie przekazujemy informacji o naszych użytkownikach podmiotom trzecim.