Poleć znajomym

Terrina Truskawkowa

Jak zbierać punkty?

Autor: (2455 pkt.)
Ekspert Kulinarny - Przepis z bloga: 2tea2room22

Ja wiem ze terrina to chodzi chyba o pasztet, ale mnie zawsze kojarzyło się to z musem, a jak by nie było, pasztet to taki mus z mięsa, więc moja nazwa jest jak najbardziej wskazana :) Już kiedyś ten przepis robiłam, ale miało to się do galaretek wiśniowych, mrożonych wiśni i było użyte jak krem do tortu, a teraz będzie jako osobny deser, zapierający dech w piersiach! Ach! (głośne westchnięcie..) Przepis jest równie prosty co zjedzenie tego cuda

Składniki

 • (dla 4 osób)
 • 2 opakowania galaretek truskawkowych (opakowanie na pół litra wody)
 • 600ml wrzątku
 • pół kilo trusiąt
 • pół litra śmietany kremówki

Sposób przygotowania

 1. Galaretkę zalewasz wrzątkiem w ilości podanej w przepisie, zostawiasz ja w świętym spokoju, żeby sie przestudziła i lekko zaczynała gestnieć.

 2. (czas potrzeby na święty spokój)

 3. Śmietanę lekko bijesz, co by się napowietrzyła ociupinkę. Truskawki kroisz we kawałeczki, dodajesz do galaretki, mieszasz. Dodajesz śmietanę, mieszasz, aż nie powstanie jednolita masa. Wylewasz do odpowiedniej wielkości pojemnika, wkładasz do lodówki i zapominasz o tych przysmakach na jakiś czas, aż zupełnie nie stężeją.

 4. (czas potrzeby na zapomnienie.. )

 5. Jak terrinki stężeją, nożem oddzielasz je od ścianek owego odpowiedniego pojemnika, wykładasz na talerz, dodajesz ozdobę i jesz..

 6. Ja zapomniałam "poprzyklejać" tych plasterków truskawek wewnątrz foremki, w której będzie tężeć masa, tak to były by "wklejone" w deser. Jak Ty będziesz to robić, nie zapomnij o tym, a prostym środkiem wyjdzie Ci naprawdę elegancki deserek :)

Ocena:
Brak ocen

10 sekretnych przepisów

na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Ebook: 10 sekretnych przepisów na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Przystępne przepisy do zrobienia w domu! Pobierz ebook z sekretnymi przepisami na 10 wspaniałych dań z 10 najlepszych restauracji na świecie.

Pobierz dzisiaj za darmo!

Wysyłając ten formularz akceptujesz Regulamin serwisu. Nie sprzedajemy i nie przekazujemy informacji o naszych użytkownikach podmiotom trzecim.

Recenzje przepisu:

 1. agata1722 9 lutego 2011, 19:35

  bardzo ładnie sie prezentuje