Poleć znajomym

Pierniki!!

Jak zbierać punkty?

Autor: (2455 pkt.)
Ekspert Kulinarny - Przepis z bloga: 2tea2room22

Sposób przygotowania

 1. Przepis na pierniczki wzięłam z grudniowej "Kuchni" czyli:

 2. -250g miodu (ale zrobiłam porcje podwójną i dodałam drugie tyle melasy czyli jeszcze raz.. :) )

 3. CIASTO

 4. (ilość na domek i pierniczki.. duuuzo)

 5. -250g miodu

 6. -250g melasy

 7. -500g cukru ( w "Kuchni" jest, że brązowego ale przed świętami jestem goła i wesoła z pieniędzmi, więc dałam zwykłego marki Tesco i też było pysznie)

 8. -200g masła

 9. -kilo 200g mąki

 10. -przyprawa do piernika (2 opakowania albo i więcej)

 11. -2 łyżki sody oczyszczonej

 12. -2 jajka

 13. LUKIER

 14. na jedno białko dawałam około 300g cukru pudru

 15. oraz barwniki spożywcze

 16. Miód, melasę, cukier i masło bez wątpliwości dajesz do jednego gara i podgotowujesz, aż masło się nie rozpuści i cukier nie zniknie..

 17. Zestawiasz to z ognia i studzisz ( ja nie wystudziłam i sie poparzyłam :)

 18. Suche składniki czyli, mąkę, przyprawę, sodę oraz już mniej suche jajka, dajesz do jednej miski, wlewasz tłusto słodką miksturę i ręcoma wyrabiasz ciasto. Wkładasz do lodówki na jakiś czas ( około 2 godzin ). Jak już minie ten czas, bierzesz sie do wykrajania elementów domku, bądź samych pierniczków. Co do domku, myśmy najpierw wycinali elementy a potem piekliśmy, ale nie wiem czy nie dokładniej by było robić na odwrót.. Sama nie wiem, wersja druga wymagałaby sprawności i tempa, a my nie lubimy się śpieszyć :)

 19. Co do lukru, ubijasz białko, dodajesz cukier i potem wedle uznania barwniki spożywcze..

 20. Co z tego wyszło, zapraszam do oglądania :) My zapakowaliśmy w celofan i wstążkę, dla każdej bliskiej osoby po choince, ludziku i gwiazdkach.. "Miny mieli nie złe, nie powiem że nie.. "

 21. Aha, te gwiazdki z witrażykiem, zaczerpnęłam od którejś Pani z bloga, nie pamiętam od której i proszę mnie za to zlińczować :( A robi się je z pokruszonych landrynów i wsypuję w miejsce gdzie chcemy owy witraż, ale tak od serca trzeba tego sypnąć :)

Ocena:
Brak ocen

10 sekretnych przepisów

na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Ebook: 10 sekretnych przepisów na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Przystępne przepisy do zrobienia w domu! Pobierz ebook z sekretnymi przepisami na 10 wspaniałych dań z 10 najlepszych restauracji na świecie.

Pobierz dzisiaj za darmo!

Wysyłając ten formularz akceptujesz Regulamin serwisu. Nie sprzedajemy i nie przekazujemy informacji o naszych użytkownikach podmiotom trzecim.