Poleć znajomym

Masa do robienia ozdób

Jak zbierać punkty?

Autor: (2455 pkt.)
Ekspert Kulinarny - Przepis z bloga: 2tea2room22

Przepis zaciągnięty z forum kulinarnego CIN&CIN, który umieściła tan Cinka (proporcje podzielone przezemnie na dwa, opis skopiowany w całości)

Składniki

 • nie umiem określić porcji.. na pewno starczy na kilka kwiatów :)
 • 1/4 kostki margaryny lub masła
 • 1/2 szkl wody
 • 125g mąki pszennej
 • 250gg cukru pudru
 • barwniki spożywcze lub kakao

Sposób przygotowania

 1. Wodę gotujemy z tłuszczem, po zagotowaniu wsypujemy mąkę, dokładnie mieszamy, chwilę prażymy. Zdejmujemy z ognia, dodajemy cukier puder i wyrabiamy na gładką masę.

 2. Barwniki dodajemy na dowolnym etapie, ja zazwyczaj dodaję w chwili wyrabiania z cukrem - można już wtedy masę podzielić na tyle porcji ile kolorów chcemy zastosować.

 3. Kiedy przestygnie można zaczynać lepienie ozdób.

 4. Masa pozostawiona bez przykrycia na dłużej zastyga na wierzchu - co daje się zniwelować poprzez ponowne zagniatanie - ale żeby nie było klopotu - przykryć naczynie folią, lub włozyć masę do woreczka. Masa jest bardzo długo plastyczna, więc nie trzeba się śpieszyć, można bawić się jak plasteliną. Można wałkować i wykrajać kształty foremkami.

 5. Gotowe ozdoby można obtaczać w cukrze co daje dodatkowy efekt dekoracyjny.

 6. Ozdoby z czasem zasychają, na powierzchni robi się skorupka która nie pęka, ułatwia to przenoszenie ozdób, jednak nie jest na tyle twarda żeby nie można ich było zjeść. Wnętrze np. wisienek pozostaje w konsystencji dość przyjemnej. Płatki róży stają się bardziej kruche.

Ocena:
Brak ocen

10 sekretnych przepisów

na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Ebook: 10 sekretnych przepisów na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Przystępne przepisy do zrobienia w domu! Pobierz ebook z sekretnymi przepisami na 10 wspaniałych dań z 10 najlepszych restauracji na świecie.

Pobierz dzisiaj za darmo!

Wysyłając ten formularz akceptujesz Regulamin serwisu. Nie sprzedajemy i nie przekazujemy informacji o naszych użytkownikach podmiotom trzecim.