Poleć znajomym

Domowy makaron

Jak zbierać punkty?

Autor: (2455 pkt.)
Ekspert Kulinarny - Przepis z bloga: 2tea2room22

Zrobiłam ( mama zagniatała ) MAKARON!! Swoj własny i kanciasty!! potrzebna była do tego maszynka do robienia makaronu, które pod wpływem moich wspaniałaych własciwosci popsuła sie :( taka karma jak widać.. no ale zanim sie rozwaliła udało mi sie ukręcic swoj makaronik :) mama do tego zrobiła grzybowa i mogę z czystym sumieniem stwierdzić ze, przedświąteczna próba wypadła wspaniale :)

Sposób przygotowania

  1. Co do makaronu, produkcja nie była nazer skomplikowana a składniki nie powalają ilością składowych, po prostu dajesz tyle set gram mąki ile jajek, czyli u nas było to 300 gram mąki na trzy całe jajka. Ciasto zagniatasz, robisz kule która przekrawasz na 3 cząstki, lekko rozpłaszczasz i wkladasz do dalszego rozpłaszczania do maszynki, i tak 3 razy, za każdym razem przyblizajac do siebie wałki. Nastepnie przepuszczasz placek przez wałki tnące i jarasz się tym co wyszło jak małe dziecko po otrzymaniu zabawki pod choinką :D

  2. Jezeli nie masz takie maszynki, no problem, ciast rozwałkowujesz na cieńki placek, zawijasz w rulon i tniesz na paseczki. Masz makaron jak ta lala!

  3. Makaron gotujesz az nie będzie miękki, u mnie trwało to chyba z 7 minut :)

Ocena:
Brak ocen

10 sekretnych przepisów

na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Ebook: 10 sekretnych przepisów na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Przystępne przepisy do zrobienia w domu! Pobierz ebook z sekretnymi przepisami na 10 wspaniałych dań z 10 najlepszych restauracji na świecie.

Pobierz dzisiaj za darmo!

Wysyłając ten formularz akceptujesz Regulamin serwisu. Nie sprzedajemy i nie przekazujemy informacji o naszych użytkownikach podmiotom trzecim.

Recenzje przepisu:

  1. halina52 25 sierpnia 2013, 10:59

    Domowy makaron bardzo smaczny.