Poleć znajomym

Coś z niczego, herbaciana chwila odpoczynku

Jak zbierać punkty?

Autor: (2455 pkt.)
Ekspert Kulinarny - Przepis z bloga: 2tea2room22

...Wszystkie herbaty są dobre! a te w deserze - najlepsze!! Tej dzią podpowiada jak zrobić coś z niczego, jak z pysznych truskawek, wykonać małym kosztem coś co będzie zasługiwać na miano pyszności miesiąca. Najprościej zastosować swoje własne przepisy do ciasta, albo jeszcze prościej, kupić paczkę ciasteczek czekoladowych ( nie upieram się ), owoce ( ja miałam właśnie truskawki ) i śmietanę - TŁUSTĄ!

Składniki

 • (dla czwórki)
 • -
 • szklanka tłustej śmietany
 • 3 torebki herbaty Irving Oriental Gardens z płatkami jaśminu i pomarańczy
 • kilka ciastek czekoladowych
 • truskawki

Sposób przygotowania

 1. Do boju!

 2. Proste jest przyjacielem czasu. Bez ceregieli.

 3. Śmietankę wlewasz do małego rondelka. wsypujesz zawartość 3 torebek piramidek herbaty Irving Oriental z płatkami jaśminu i pomarańczy. Z tym na gaz. Podgrzewasz ale nie zagrzewasz do temparatury wrzenia, Niech pojawią się malusie bąbelki przy ściankach rondla. Wtedy zdejmujesz herbacianą miksturę z ognia i odstawiasz ją tak na 10 minut. Po tym czasie przecedź śmietanę i zostaw do ostygnięcia. Do lodówki. Musi serio ostygnąć. To jest jedyny etap czasowy w przepisie. Jak stwierdzisz, że śmietana swoja zimnością osiągnęła odpowiedni etap do ubijania, zaczynasz mikserem ją napowietrzać. P prostu robisz ze śmiatany bitą.

 4. Bita śmietana herbaciana!!

 5. Ciacha kruszysz, truskawki obierasz ze szypułek, kroisz w słupki.

 6. Do małych szklaneczek nasypujesz element stały (ciastka) element ciekły (śmietana) i element owocowy (owoce :)). I to samo jeszcze raz. I jeszcze jak masz odpowiedniej długości szklankę.

 7. Na koniec niech wisienką do tortu będzie.. truskawka!!

 8. Smacznego!!

Ocena:
Brak ocen

10 sekretnych przepisów

na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Ebook: 10 sekretnych przepisów na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Przystępne przepisy do zrobienia w domu! Pobierz ebook z sekretnymi przepisami na 10 wspaniałych dań z 10 najlepszych restauracji na świecie.

Pobierz dzisiaj za darmo!

Wysyłając ten formularz akceptujesz Regulamin serwisu. Nie sprzedajemy i nie przekazujemy informacji o naszych użytkownikach podmiotom trzecim.